NOKTURNAL MORTUM

Ukraina | Simfoninis Folk Black Metalas


“Mes visada buvome požemio grupė, visada tokia ir liksime.” – teigia NOKTURNAL MORTUM lyderis Knjaz Varggoth. Taip, per daugelį gyvavimo metų ši grupė puikiai išlaikė underground’o tradicijas, tačiau negalime tiesiog taip ir pabaigti jų pristatymo, nes pasakyti tikrai yra ką. NOKTURNAL MORTUM yra vieni iš Ukrainos metalo scenos įkūrėjų. Nuo pat pirmųjų darbų, o ypač išleidus antrąjį ilgagrojį albumą “Goat Horns”, grupės muzika pasižymėjo neapsakomu, nežemišku paralelinio pasaulio elementu. Sunku ją įstatyti ir į žanro rėmą – per jau daugiau nei 20 metų grupė pina vijoklius iš Black, Folk, Symphonic, Pagan stilių, pridėdami net ir Progressive bei Post-Rock prieskonių. Kas nuostabiausia – kad viskas, kiekvienas akordas ar garsas, yra savo vietoje, neįmanoma nieko nei išimti, nei pridėti. Šie muzikantai sugeba pasikliauti tiesiog savo kūrybiniais instinktais, o ne apibrėžtais kanonais.

Pradėjusi savo egzistenciją 1994-aisiais, grupė patyrė daugybę narių pasikeitimų dėl įvairių priežasčių, tačiau pats jos branduolys Knjaz Varggoth nuo pat pradžios iki dabar užtikrintai eina į priekį. Taip pat šiuo metu jį puikiai papildo dar keturi jauni ir profesionalūs muzikantai, Knjaz Varggoth teigia, kad komanda turi labai derančią nuojautą muzikai. Tą patvirtino ir 2017 metų Ukrainos Metalo muzikos apdovanojimai – grupės naujausias albumas “Істина” apdovanotas geriausio metų albumo apdovanojimu. Beje, verta paminėti, kad ši grupė dirbo ne tik su vienomis žymiausių metalo leidybos kompanijų kaip Nuclear Blast, Osmose Productions, The End Records, tačiau ir su lietuviškuoju Ledo Takas Records (“Nechrist” double LP, 2004)!

Taip pat labai svarbi dalis grupės kūryboje – Ukraina: “Mes didžiuojamės, kad esame Ukrainos grupė! Visada klausydami mūsų muzikos atsiminkite tai.  Jei jums tai nepatinka, palikite mus vienatvėje, tiesiog užmirškite mus. Nes mes kuriame muziką tiktai tiems, kurie mus supranta ir kurie išgyvena kartu su mumis. <...> Matydamas savo tautos herojiškumą, patvarumą bei jos skausmą, kraują ir ašaras, daug ką supratau. Visa tai atsispindės naujoje NOKTURNAL MORTUM epochoje.” 

Manome, kad lietuviams ši tematika yra puikiai suprantama ir pažįstama, todėl kviečiame palaikyti, klausyti, būti!