Grįžus iš „paralelinio pasaulio“


Festivalis KILKIM ŽAIBU XIX jau praėjo...
Ar tikrai jau praėjo!? Žaibo žarijos vis dar degina kūną. Kol dar festivalio audros bangavimas nenurimęs, kirba poreikis pasidalinti išgyvenimais, mintimis ir įžvalgomis.

FESTIVALIO ORGANIZAVIMAS
. Anokia čia paslaptis, kad KILKIM ŽAIBU organizavimas neturi pertraukų jau daug metų. Organizuodami vieną renginį mename praėjusius ir planuojame jau ateinančius. Žodis „organizavimas“ čia visai nebetinka. Mes gyvename Žaibo kūrime ir tik retkarčiais grįžtame iš to paralelinio pasaulio į realybę. Taip, tai sunkus, alinantis darbas, bet publikos ir atlikėjų grįžtamoji banga mus tinkamai motyvuoja ir tai suteikia jėgų naujiems kūrybiniams procesams. Negausi mūsų organizacinė komanda plušo pasiaukojančiai. Nors kartais atrodė, kad tiesiog fiziškai visko nebeaprėpsime, festivalį pavyko įgyvendinti taip, kaip planavome. Net iškilusios nenumatytos aplinkybės buvo išspręstos, į viską buvo laiku reaguojama. Savo bendražygius oficialiai pakeliu iš eilinės „Žaibų komandos“ į „Žaibų šeimą“. Ačiū, kad buvote kartu, tai buvo kur kas daugiau, nei galima išreikšti žodžiais...

ATLIKĖJAI. Beveik 200 muzikantų ir 100 istorijos rekonstruktorių, amatininkų. Neverta net pasakoti, kiek dėmesio pareikalavo užsienio kolektyvų logistikos sprendimai, nekalbant jau apie techninius išpildymus. Apgailestaujame, kad Infernal War negalėjo iki mūsų atvykti susirgus vienam grupės muzikantui, bet tikiuosi šia grupę mes dar pamatysime Žaibuose. Galiu pabrėžti tik tiek, šiemet buvo nerealūs metai pagal nuostabių, nuoširdžių ir kūrybiškų žmonių kiekį vienu metu vienoje vietoje. VAAUUU... Noriu susitikti juos visus vėl.

SCENOS. Dvi profesionalios scenos festivalyje KILKIM ŽAIBU jau tampatradicija ir būtinybe. Neapsirikite skirstydami jas į didžiąją ir mažąją. Visais parametrais scenos buvo beveik lygiavertės. Jų išmatavimai nedarytų gėdos bet kuriam didžiausiam Lietuvos festivaliui, o dirbantis personalas buvo tikrai profesionalus.
Keli nežymūs programos vėlavimai įvyko tikrai ne dėl scenų darbuotojų kaltės, bet dėl paprastų žemiškų aplinkybių, kurios, atsižvelgiant į atlikėjų skaičių, būna neišvengiamos. Abiejų scenų darbuotojai dega nekantrumu viską padaryti dar geriau kitais metais, tuo tarpu mes nuoširdžiai dėkojame jiems už šiuos metus. Buvo puiku.

PUBLIKA. Sklando mitas, kad KILKIM ŽAIBU metalo gerbėjams tampa svarbesniuįvykiuuž Kalėdas ir Naujus metus, nes lietuviai ir latviai metus matuoja „Žaibais“. Dėka „Žaibų“ daugelis emigrantų į Tėvyne grįžta kartą per metus. Čia susitinka visus draugus, bendraminčius vienoje vietoje. Džiugu ir tai, kad renginį kasmet atranda nauja publika. Nuostabą kelia ženkliai didėjantis užsieniečių skaičius. Šiemet jų buvo ypač daug: anglai, vokiečiai, skandinavai... ne dešimtimis, šimtais... ir visi jie žada grįžti su didesnėmis kompanijomis, nes anot jų, Europoje tokių renginių labai trūksta. Publikai dėkojame už lojalumą mūsų renginiui ir švaros palaikymą gamtoje. Ačiū!

ORAS. Nuo renginio pradžiosiki pabaigos neapleido jausmas, kad mus kažkas globojo. Nebuvo karšta, nebuvo šalta, nebuvo lietaus. Penktadienį Lietuvoje siautę vėjai Varnius aplenkė, nes miškas stovėjo skydu saugodamas festą. Pagaliau, po pernai merkusios drėgmės galėjome lengviau atsipūsti.

VIDEO šiemet bus daug, kokybiško ir įdomaus. Pernai dėl lietaus negalėjome pakelti drono, skendo kompai ir t.t. Šiemet visa įranga buvo naudojama sėkmingai. Belieka laukti operatorių kūrybos rezultatų.

FESTIVALIO VIETA tikrai turi savo aurą. Nuostabus ežeras, pakrantė, miškas... Mums patiems patiko ir, atrodo, pasiteisino šių metų festivalio veiklų išdėstymas:atsivėrė ežero grožis, išryškėjo senovinės programos aplinka, buvo jauku. Jubiliejų švęsime tikrai vėl čia!

SENOVINĖ PROGRAMA šiemet nusipelnė išskirtinio dėmesio. Labai džiugino pagausėjęs dalyvių skaičius. Dalyviai iš Ukrainos, Lenkijos ir Čekijos nuoširdžiai stebėjosi mūsų renginio tematika. Daugelis nesitikėjo tokios darnos tarp meno ir istorijos. Lenkai apgailestavo, kad savo šalyje neturi tokio renginio ir žada rekomenduoti visiems draugams, o ukrainiečiai jau dabar ruošia autobusus karių į kitų metų pasirodymą. Ačiū senovinės programos organizatoriams, jūs vėl padarėte didelį žingsnį pirmyn!

PRAMOGOS
. Su nuostaba fiksavau, kad visos jos buvo naudingos ir reikalingos. Žiūrovai šoko, dainavo, žaidė, rungtyniavo ir viskam rado laiko. Akivaizdu, kad ta kryptis taip pat klestės.

ALUS ir MAITINIMAS. Maisto buvo daug, kokybiško ir įvairaus. Alus be komentarų. Pasaka ir tiek. Aptarnavimas sklandus, eilės jau istorija. Dedu pliusą.

TUALETAI. Šiemet, atrodo, viskas buvo kultūringai padoru.

ŠIUKŠLĖS. Vietos valdžia svečiavosi festivalyje ir su nuostaba stebėjosi mūsų publikos tvarkingumu. Vis dėlto nenorėtume leisti užmigti ant laurų. Tobulėti dar yra kur. Nors dauguma žiūrovų jau senai prisideda prie KŽ švaros išskirtinumo, visgi prie prekyviečių pasitaikė šviežių nuorūkų. Prašome ateityje būti pastabesniems, pastebėjus „kiaulintojus“, įspėti juos, arba tiesiog apie tai informuoti apsaugą. Turime išgyvendinti iš festivalio tokią elgseną. Bet,apskritai, jūs jau dabar verti 9 iš 10 tvarkos atžvilgiu – tai jau yra gerai.

KONTRABANDA. Ko negalima vežtis, to negalima. Apie tai kalbame kasmet. Jei mūsų negirdite, tada ir piktintis nėra ko.

APSAUGA. „GRIFS“ ir „Samogitian MC“, ačiū jums. Jautėmės saugiai, jaukiai, bet smulkių pastabų teko išgirsti. Vadinasi dar yra kur tobulėti ir iki KŽ jubiliejaus mes tai dar aptarsime.

SAVANORIAI.Nors ir nedaug, bet visi baisiai kieti. Visi dirbo,kiek leido galimybės. Ačiū, lauksime jūsų ir vėl!

KŽ-XIX APIBENDRINIMAS. Dalyvių skaičius rekordinis. Žiūrovų skaičius didžiausias iš ligi šiol buvusių mūsų renginyje. Rimtų incidentų pavyko išvengti. Techniškai viskas įgyvendinta beveik be priekaištų. Renginiu esame patenkinti, bet dar matome, kur galėtume pasitempti.

KILKIM ŽAIBU XX jubiliejus 2019 m. birželio 21-22-23 d. prie Lūksto ežero Varniuose. Grįšime prie mums reikšmingos temos „Rasos su Žaibais“. Jau turime pirmuosius atlikėjus: australus DESTRÖYER 666.


Registruokitės Facebook įvykyje KŽ-XX: https://www.facebook.com/events/397792920724789/

Kaip ir galima tikėtis, jubiliejuje norėsime matyti festivalio numylėtus atlikėjus ir naujus vardus, kurie dar pas mus nesisvečiavo. Turime lygiai metus laiko ir tikime, kad viską galima padaryti dar geriau nei iki šiol!

KILKIM ŽAIBU – rokenrolas iki Valhalos!
Organizatorius
Daividas