VLTIMAS - metalo legendų sugrįžimas nauju pavidalu

 Grupės VLTIMAS (tariasi „Ultimas“) pavadinimas net ir dideliems metalo scenos žinovams gali pasirodyti negirdėtas.Tačiau tai – ne šiaip metalo grupė. Tai yra kolektyvas, priskiriamas retai „supergrupių“ klasei. Mat šio kolektyvo nariams nieko įrodinėti nebereikia. Jie jau viską įrodė grodami grupėse „Mayhem“, „MorbidAngel“ ir „Cryptopsy“ ir paliko ryškų pėdsaką metalinės muzikos scenoje. 

 Projekto sumanytojas yra Rune Eriksenas („Aura Noir“, „Mayhem“), kuris, po keleto metų poilsio nuo didžiosios juodojo metalo scenos, nusprendė vėl visa galva nerti į puikiai pažįstamą sritį. Išskirtinis R. Erikseno braižas – klasiški, šalti skandinaviško stiliaus rifai, maišantys šaltį ir tamsą į viena ir palydimi death metalo kirčiais. Į kompaniją R.Eriksonas pasikvietė jau nuo seno puikiai pažįstamą būgnininką Flo Mournier („Cryptopsy“), su kuriuo anksčiau yra tekę groti grupėje „Nader Sadek“. 

 Atvėrus R. Erikseno sukauptų rifų lobyną paaiškėjo, kad be vokalo išsisukti nepavyks. Ir į kompaniją metalo scenos titanams tiko tik niekuo nenusileidžiantys vokalistai. Tad pasirinkimų sąrašas nebuvo ilgas. R. Eriksonas dar nuo „Mayhem“ laikų puikiai pažinojo Davidą Vincentą („MorbidAngel“, „I Am Morbid“), o geresnio balso jau ir taip jėgos kupinai grupei užpildyti tiesiog nebuvo. Taip gimė nauja Black/Death metalo ikona – grupė VLTIMAS, 2019 metais išleidusi albumą „Something Wicked Marches In“. 

 Net ir kitų supergrupių kontekste VLTIMAS išsiskiria tuo, jog kiekvienas narys kūrybą ne tik papildo savo su niekuo nesumaišomu indėliu, bet ir sukuriama visos trijulės simbiozė, dėl kurios tai nėra trijų atskirų garsių muzikantų produktas – tai yra grupė su bendru požiūriu aiškia, nenugalima vizija. Viską apimantis, smegenis ardantis aukšto tempo muzikinis pamatas, papildytas aršaus legendinio vokalo, savo kelyje nuo žemės paviršiaus šluoja viską. 

 Su savo debiutiniu albumu VLTIMAS jau spėjo nusiaubti ryškiausių pasaulio metalo festivalių scenas – „WackenOpenAir“, „BrutalAssault“, „Hellfest“, „Graspop“… O KILKIM ŽAIBU organizatoriai, jau girdėję grupę gyvai, gali garantuoti, jog seniausio Lietuvoje metalinės muzikos festivalio svečių taip pat laukia neeilinis, stiprus pasirodymas!